Infra sauna

posted in: Sauny | 0

cm-bazeny.sk, infra saunaInfra sauna je blízka príbuzná klasickej saune. V čom sa ale infra sauna líši od klasickej sauny? V obidvoch typoch sa síce riadne potíme, avšak efekt a princípy pôsobenia tepla na náš organizmus sú odlišné.

Médiom pre prenos tepla v infra saune nie je horúci vzduch, ale prehrievate sa priamo a rovnomerne. Takéto saunovanie zabezpečí nielen prehriatie povrchu tela, ale teplo preniká až 25 mm hlboko do svalovej hmoty a dochádza k intenzívnemu poteniu už pri teplote 50°C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus.

Infračervená kabína sa obvykle používa k prehriatiu svalstva a kĺbov pred športovou, rehabilitačnou či regeneračnou činnosťou. S úspechom sa využíva pred kozmetickým ošetrením pleti alebo pred pobytom v chladnom prostredí (napríklad v horách).

Infrakabíny ponúkame v mnohých tvarových variantách, ktoré často vychádzajú z klasickej podoby menších saunových kabín. Podobne je to i používanými materiálmi. Dvere môžu byť celodrevené s presklením alebo celosklenené. Zdrojom žiarenia sú infražiariče v tvare dosky. Sú farebne prispôsobené drevu a sú v saune zabudované pod ochrannou dekoračnou mriežkou, ktorá zabraňuje priamemu kontaktu.

Doplnkovo je možné do infrakabíny inštalovať farebné osvetlenie, reproduktory, či solné lampy.

Pre svoj pomerne malý rozmer je možné infra saunu jednoducho umiestniť v každom byte, či rodinnom dome, fitness kluboch, rehabilitačných a masážnych centrách a všade tam, kde je starostlivosť o zdravie na prvom mieste.

Vybavenie do infra sauny je u nás možné zakúpiť aj samostatne.